 Home > Just Added -> Signal Routing/Distribution -> FSR -> IT-A25-M70 25 W Mono 70 Volt Amplifier
FSR IT-A25-M70
25 W Mono 70 Volt Amplifier
Manufacturer SKU: 17154
Satisfaction Guaranteed!
Free Shipping* | 30 Day Returns* | Authorized Dealer
Coupon
"Excellent experience - thank you for all your help"
Contact a product specialist!
Proudly supporting our customers since 2008
Description
The IT-A25-M70 Mono Amp provides either a 4-8 ohm speaker output or a 70V line output at 25W RMS. The IT-A25 Stereo Amp delivers a 25W/CH output at 8 ohms and can be bridged to drive a 4ohm load at 50 watts.
Conference Room AV
1775 W. State St. #189