Sharp 4W-B86FT5U
86IN COMMERCIAL LCDTV INTER DISPLAY TAA compliant
Part #: 4W-B86FT5U
In Stock!
Free Shipping* | 30 Day Returns* | Authorized Dealer
Top 4W-B86FT5U Specifications
  • 86" 4K UHD (3840 2160) TFT LCD
  • Precise Multi-Touch, 20 touch points
  • Multi OS support with Plug and Play
  • Anti-reflective tempered protective glass
"Quick and easy checkout and great prices. Will look here again."
Contact a product specialist!
Proudly supporting our customers since 2008
Description
From the boardroom to the classroom, Sharp's 4W-B series AQUOS BOARD interactive displays add interoperability and collaboration to any environment. Introducing four additions to the AQUOS BOARD family, with sizes ranging from 55" Class (54.6" diagonal) to 86" Class (85.6" diagonal). These displays enable collaboration and communication in the workplace, classroom and virtually anywhere through precise 20-point multi-touch functionality and versatile connectivity. A powerful RS-232C and LAN command set facilitates flexible wireless remote control from connected devices.
Specifications
  • Screen Mirroring App
  • HTML5 Browser App
  • Public Mode
  • Professional Command Control
  • 16 Hour Daily Operation
Conference Room AV
1775 W. State St. #189