Sharp 4W-B55FT5U
55IN COMMERCIAL LCDTV INTER DISPLAY
Part #: 4W-B55FT5U
Satisfaction Guaranteed!
Free Shipping* | 30 Day Returns* | Authorized Dealer
"Very nice folks to work with. Quick and good information"
-Jeff A.
Contact a product specialist!
Proudly supporting our customers since 2008
Description
From the boardroom to the classroom, Sharp’s 4W-B series AQUOS BOARD interactive displays add interoperability and collaboration to any environment. Introducing four additions to the AQUOS BOARD family, with sizes ranging from 55" Class (54.6" diagonal) to 86" Class (85.6" diagonal). These displays enable collaboration and communication in the workplace, classroom and virtually anywhere through precise 20-point multi-touch functionality and versatile connectivity. A powerful RS-232C and LAN command set facilitates flexible wireless remote control from connected devices.
Conference Room AV
1775 W. State St. #189