Sharp 4P-B86EJ2U
86"4K 3840x2160 LED Direct Backlight Commercial TV TAA compliant
Part #: 4P-B86EJ2U
Satisfaction Guaranteed!
Free Shipping* | 30 Day Returns* | Authorized Dealer
Top 4P-B86EJ2U Specifications
  • 86" Class (85.6" Diagonal) Screen Size
  • 4K Ultra-HD (3840 x 2160) Display
  • Landscape
  • Direct LED Backlighting
Specifications
  • 380 cd/m2 Brightness
  • 1,200:1 Contrast Ratio
  • Frameless Narrow Bezel Design
  • Built-in ATSC Tuner, 3 x HDMI, 2 x USB, RS-232C, LAN Control
  • HDR10 Support
  • 8W + 8W Audio Output with Dolby Digital Decoder
  • Linux-based platform with Screen Casting & HTML 5 Browser apps
  • Public Mode for use in out-of-home commercial environments
Conference Room AV
1775 W. State St. #189